Vždycky jsem toužila účinkovat v muzikálu

/Blesk magazín, 2001/ Pětinásobná Zlatá slavíce Naďa Urbánková zažívá v posledních letech úspěšný návrat na naši hudební scénu. Spolu s Markétou Mayerovou moderuje televizní pořad Bašta fidli a právě nyní jí vychází výběrové album Zlaté hity.

■ Které písně jste na něj vybrala? S Popronem jsme na album Zlaté hity vybrali čtrnáct mých největších šlágrů. Všechny písně, jsme natočili znovu, i když jsme vycházeli z původních aranží. Písničky jako Svatební průvod, Vilém peče housky, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Skálou chci se stát dostaly současný zvuk, z čehož mám velkou radost. Oproti původním nahrávkám jsme udělali pouze dvě malé změny. Písničku Vím, že přijdu do nebe jsem nazpívala s bratry Tesaříky a s moderátorem pořadu Milionář Vladimírem Čechem jsme natočili píseň Drahý můj. Před mnoha lety ji se mnou zpíval Jirka Grossmann, který ji i otextoval. Vůbec jsem na Jirku měla štěstí, protože pro mě napsal množství krásných textů včetně nezapomenutelné písně Závidím. Její text psal v době, kdy už věděl, že jsou jeho dny sečteny.

■ Jak vzpomínáte na sedmdesátá léta, kdy jste byla pětinásobnou Zlatou slavičí a měla jeden hit za druhým? Začátkem Šedesátých let jsem vstoupila do Semaforu, kde jsem se setkala se samými báječnými lidmi. Byla to pro mě ideální a krásná doba a vše se mi dařilo.

■ Taky jste byla charakterní filmovou herečkou. Jak jste se k této práci dostala? První roli, baletku v šantánu, která je přítomna vraždě, jsem dostala v povídkovém filmu Jak se koupe žena. Jirka Menzel, který režíroval i v Semaforu, mě záhy obsadil do svého oscarového filmu Ostře sledované vlaky. Potom to už jelo a natočila jsem asi osm filmů jako Lucie a zázraky, Návštěvy, Na samotě u lesa nebo Skřivánci na niti. Většina z těchto filmů byla ale zakázána. Bud po natočení některý z herců emigroval, nebo je napsal či režíroval někdo, kdo byl zrovna nevhodný.

■ Vy jste tenkrát žádné problémy neměla? Ale to víte, že jsem s tehdejším režimem sváděla různé boje. Odmítla jsem vstoupit do komunistické strany a jakkoliv spolupracovat. Díky tomu jsem nesměla nikam cestovat a když jsem už někam vyjela, bylo to za tak malé peníze, že jsem si s sebou tajně vezla pár korun, abych tam vůbec neumřela hlady. Pragokoncert si bral z našeho honoráře pětasedmdesát procent, což bylo úžasné.

■ V čem si myslíte, že nastala chyba, že se vám stejně úspěšně nedařilo ani v osmdesátých letech? Zestárla jsem. Lidé se mých písní nabažili a v neposlední řadě potřebují mít stále něco nového. Posluchači, kteří mě měli opravdu rádi, mě berou pořád. Odpadli pouze ti, které zajímají módní novinky. Už jako mladá holka jsem měla publikum od tří do sta let a to se dodnes nezměnilo.

■ Co vám dělá v současnosti radost? Především úspěch, který mají moje písničky. Radost mám ze svého nového alba Zlaté hity a taky z toho, že jsem dostala nabídku hned na dva muzikály. Vždy jsem totiž toužila účinkovat v muzikálu, a když jsem si myslela, že v mém věku už v žádném hrát nebudu, dostala jsem nabídku na roli chůvy v muzikálu Romeo a Julie. Režii má Petr Novotný a dokonce se na jevišti setkávám s dávnými semaforskými kolegyněmi - Jitkou Molavcovou a Miluškou Voborníkovou. Od října začínám zkoušet v Karlínském hudebním divadle Zvonokosy, kde bude opět hrát i Jitka Molavcová a už se na to moc těším.

podrobnosti...>>>

>>> Naďa Urbánková v pořadu Mr.GS ( 7.4.2009 )
>>> Naďa Urbánková a Bokomara ( 10.10.2007 )
>>> Naďa Urbánková v Souboji hitů na ČT ( 4.10.2007 )
>>> Osudová žena ( 27/08/07 )
>>> Tři Nadini muži ( 27/08/07 )
>>> Chybí mi živý člověk ( 27/08/07 )
>>> Už žádné akční filmy ( 27/08/07 )
>>> Osudoví muži Naďi Urbánkové ( 27/08/07 )
>>> Nechci žádný návrat ( 27/08/07 )
>>> Vždycky jsem toužila účinkovat v muzikálu ( 27/08/07 )


novinky

koncerty
biografie
hudba
foto
video
články
kontakt
Koncerty zajišťuje:

Luboš JAVŮREK
Tel.: (+420) 544 222 073
Tel.: (+420) 603 818 661
bokomara@volny.cz

Úvodní strana
 


9/02/11
Autogramiáda
Ve středu 23.2.2011 v prodejně KNIHY DOBROVSKÝ v Brně na Joštově ulici 6 proběhne autogramiáda Naďi Urbánkové u p ...Více>

 
sofaland
 

 
2007 - 2011 All rights reserved Grafik-Art.cz

     
TOPlist