Urbánková kandiduje na prezidentku!

/Večerník Praha, 2004/ Jak sejí lepí smůla na chlapy, kvůli čemu ji zapřela vlastní dcera, proč. se ztrácí před očima á čeho sé obává na SuperStar Přestože si zpěvačka Naďa Urbánková prožila v životě nejeďnu těžkou chvilku, neztrácí ani na okamžik humor. Na nedávnou party Patriotu přišla celá rozesmátá, a když tam uviděla svou dceru, zpěvačku Janu Fabiánovou, halasila na ni hned ode dveří: „Ahoj, ty zvíře!"

Co vás tak rozesmálo? Ale právě jdu z rozhlasového studia, kde jsme si asi hodinu povídaly s Yvonne Přenosi-lovou. Mluvily jsme o životě a všem možném. A na závěr jsem se od ní dozvěděla, že jsem byla přijatá do ženského klubu Zlatá tlapka. Dokonce prý kandiduji na prezidentku!

V čem vlastně ta Zlatá tlapka spočívá? V tom, jak zlatě jsme si neuměly vybrat chlapa,, (smích) Přestože je tam kromě Yvonny třeba také Marta Kubišová, vypadá to, že jsem opravdu nejlepší.

Čím jste si to zasloužila? Svou naivitou, až blbostí!

Zato máte šikovnou dceru, úspěšnou mladou zpěvačku, která svou kariéru začala v Rozjezdech pro hvězdy. Proč se k vám zpočátku nehlásila? To byla domluvená hra. Dneska už to můžu říct... Obě dvě jsme pochopily, že když vyjde hned najevo, že je to moje dcera, budou si všichni myslet, že to je moje zásluha. Tak jsme se domluvily, že budeme hrát totální nezájem. Bylo jen na ní, až se rozhodne, kdy odtajníme, že k sobě patříme.

Máte z ní radost? Obrovskou! Dávno jsem věděla, že je inteligentní, má jazykové znalosti a vůbec je moc šikovná.

Nezávidíte jí? Já, matka?! Já jí to strašně moc přeji. Hlavně, aby nenarazila na tolik katastrof, jaké potkaly mě...

A už je to všechno za vánu? Ne, není. Ale víte co, pojďme o tom nemluvit!

Dobře, bavme se třeba o tom, co právě děláte... Příští týden budu křtít cédéč-ko, na kterém zpívám písničky Jiřího Grossmanna. Byl to nápad Supraphonu a za to mu patří můj dík! Vybrali jsme pětadvacet úžasných písniček z archivu, z toho čtyři jsem nazpívala znovu. Když jsem to cédéčko slyšela poprvé, tiše jsem zaslzela. Mám z něho velkou radost.

Kterou z Grossmannových písniček máte nejraději? Všechny. Ale nejvíc samozřejmě Závidím. To je písnička, která mě provází celý život a kterou mám pořád ráda.

A co ještě děláte? Jinak mám svůj pořad na rozhlasové stanici Regina, který se jmenuje Laskavé vlny a vysílá se pravidelně každou sobotu a čtvrtek. Dělám tam rozhovory s báječnými lidmi. Teď jsem měla na Čtyři půlhodinky Josefa Cardu, se kterým hrajeme v Divadle Bez zábradlí v komedii Blbec k večeři. Předtím jsem zpovídala třeba trenéra Vítka Chaloupku...

Tak proto hubnete! Jo, a dokonce jsem už shodila šestnáct kilo!

A prozradíte jak? Jednak mi Vítek sestavil speciální jídelníček, a pak chodím minimálně třikrát týdně cvičit do fitka.

Čím vás k tomu Vítek Chaloupka přiměl? Co rozhodlo? Povídala jsem mu, jak úžasné jsou řízky a knedlíky. On na mě chvíli koukal, a pak se zničehonic zeptal: Paní Naďo, nechcete do toho jít? A já si najednou řekla - to je nápad! Od té doby tvrdě pracuji na hubnutí a musím říct, zeje to úžasný pocit.

Jak a v čem? Protože to dělám pro sebe! Představte si, že na sobě nosíte šestnáct kilo mouky a ty najednou odložíte. Pak pochopíte, o čem mluvím... Vyběhnu třeba do schodů a nezadýchávám se. Je to prostě o něčem jiném.

Mimochodem, sledujete SuperStar? A co tomu říkáte? To víte, že sleduji! A jsem moc ráda, že ten pořad je, protože se něco děje. Stojaté vody se konečně trochu pohnuly.

Kdybyste byla mladá, šla byste do toho? Přemýšlela jsem o tom. Kdyby mi bylo devatenáct a měla trochu drzosti, zkusila bych to. Ale dneska, s. tímhle rozumem, ani náhodou! Já bych se toho bála...

Čeho? Poroty? Ne, porota je skvělá. Jsou v ní profíci, kteří vědí, o čem je řeč. Ale nevím, jak bych zvládla naučit se každý týden nový repertoár. To nemůže zvládnout každý. Proto všem, kteří tam jsou, držím palce. Pro mě jsou už teď všichni superstar!

Naďa Urbánkova (rozena Balabánová, 1939) pochází z Nové Paky. Vystudovala zdravotnickou Školu v Tru t nově, maturovala jako diplomovaná zdravotní sestra. Po vítězství na Jiráskově Hronově s inscenací Jiráskovy Kolébky (1958) přijala nabídku pardubického divadla, po necelých dvou letech odešla do Prahy, kde získala místo konferenciérky v tehdejším Armádním uměleckém souboru, kde také zpívala. Zpěv začala studovat soukromě a po dvou letech přešla jako zpěvačka a moderátorka do Československého souboru písní a tanců. Na snímku s Jiřím Grossman-nem ze sklonku šedesátých let. Na základě konkurzu na filmový muzikál Kdyby tisíc klarinetů získala angažmá v divadle Semafor, kde se seznámila s Jiřím Grossmannem a Miloslavem Šimkem. Po úspěchu prvního hitu Drahý můj následoval několik LP desek. V roce 1969 získala stříbrnou Bratislavskou lyru a Děčínskou kotvu, poté několik Zlatých desek a pětkrát se stala Zlatým slavíkem. Hrála v Národním divadle a Hudebním divadle Karlín (Saliy v muzikálu Kabaret). Od roku 1965 spolupracovala také s Country Beatem Jiřího Brabce, se kterým nahrála nejvíc ze svých úspěšných písní. Účinkovala v několika slavných filmech {m\. Ostře sledované vlaky, Na samotě u lesa, Skřivane! na niti). Po listopadové revoluci odjela na čas do Švýcarska, kde se provdala za Josefa Havlíka. Po šesti letech se vrátila a spolu s mužem se pokoušela podnikat - nejprve vlastnila klub Gourmessa v Divadle na Vinohradech, poté sanatorium v jihočeském Protivíne. Podnikání vsak skončilo krachem a mnohamilionovými dluhy, stejně jako manželství. V současné době hraje v Divadle Bez zábradlí, účinkovala též v muzikálech Romeo a Julie a Zvonokosy. podrobnosti...>>>

>>> Naďa Urbánková v pořadu Mr.GS ( 7.4.2009 )
>>> Naďa Urbánková a Bokomara ( 10.10.2007 )
>>> Naďa Urbánková v Souboji hitů na ČT ( 4.10.2007 )
>>> Osudová žena ( 27/08/07 )
>>> Tři Nadini muži ( 27/08/07 )
>>> Chybí mi živý člověk ( 27/08/07 )
>>> Už žádné akční filmy ( 27/08/07 )
>>> Osudoví muži Naďi Urbánkové ( 27/08/07 )
>>> Nechci žádný návrat ( 27/08/07 )
>>> Vždycky jsem toužila účinkovat v muzikálu ( 27/08/07 )


novinky

koncerty
biografie
hudba
foto
video
články
kontakt
Koncerty zajišťuje:

Luboš JAVŮREK
Tel.: (+420) 544 222 073
Tel.: (+420) 603 818 661
bokomara@volny.cz

Úvodní strana
 


9/02/11
Autogramiáda
Ve středu 23.2.2011 v prodejně KNIHY DOBROVSKÝ v Brně na Joštově ulici 6 proběhne autogramiáda Naďi Urbánkové u p ...Více>

 
sofaland
 

 
2007 - 2011 All rights reserved Grafik-Art.cz

     
TOPlist