Osudová žena

Občas mě některý "pamětník" oslovi a ptá se, proč v knize nebylo zveřejněno "zaručené to a ono" a tvrdí , že by šlo o senzaci. Taková sděleni patří do bulváru, ve kterém se Naďa Urbánková v poslední době příliš zabydlela a je proto lepší odpovídat na otázky - čím se lišila od ostatních, o jejím talentu i začátcích.

Bylo to v padesátých letech, kdy byl při vojenské nemocnici v Josefově založen pěvecký soubor "Makarovci" z řad zaměstnanců i "přespolních". Takové soubory tehdy rostly jako houby po dešti a staly se vizitkou režimu i důkazem, jak se lidé v'zemi socialismu, spěchající do komunismu, umí bavit. Zpívala se tehdy vysoce umělecká díla jako např: " Šel Frantík kolem zahrádky..." a dále... "ráno, když frézu roztočil, , svou druhou krasavici, pěkně se na ní zazubil a hned jí měl co říci", nebo píseň "ráno k tobě přijdu, lásko má, můj soustruhu, a večer zas k mému milému Sergeji, soudruhu". Zdejší soubor, protože se jednalo o vojenské zařízení, zpíval písně s vojenskou tematikou, i budovatelské Ludvíka Podestě, i písně lidové. Naďa sólově tančila s Vráťou Ješátkem a zpívala. I Vláďa Prorok uplatnil svůj krásný tenorový hlas. Pak jí přivedl k nám do divadla a bylo to od něho prozíravé á chvályhodné.

Příroda Nadě dala všechno potřebné, co by měla mít začínající herečka. Správnou dikci, odvahu, příjemný a melodický hlas, pohybovou kulturu, cílevědomost, pilnost a talent pro více uměleckých Činností. A navíc jí nadělila půvab, pěknou tvář s nádhernýma očima. Měla také neuvěřitelný úsměv a když se zasmála, byla okouzlující. Úsměv ji vylepšil zubní, laborant a kolega z divadla, zmiňovaný „Prorda", palapontovou korunkou (dvojka vpravo nahoře). Měla mnoho milostných příležitosti a myslím, že seje musela naučit I odmítat. Byla předurčena k velkým rolím. I když příliš moc nenasvědčovalo přidělovat ji role ve zpěvohrách a operetách, obsadil jí Vláďa do lidové operety Perly panny Serafínky.

Jednou byl režisér hrozný. Křičel, nadával, a nic mu nebylo od herců svaté. Když byl tento oblíbený a báječný chlapík nejvíc v ráži, Naďa přestala hrát, podívala se na něho z rampy těma nádhernýma, pronikavýma očima a pronesla: „Vladimíre, jak ty to děláš, že máš vždycky ve všem pravdu! Jo abych nezapomněla, dneska jdu spát k Pekárkovým, odvoz nepotřebuju!" Dokončení operety (ne z tohoto důvodu) převzal Josef Wagenknecht.

Naďa měla dlouhé, tmavé vlasy, které někdy spínala do jakéhosi drdolu a když je zbavila jehlic, pinet a sponek a dovolila jim spadnout, měla je po pás. Tak je nechala i po našem představení „Kolébka", v němž jsme spolu hráli na Jiráskově Hronovu mileneckou dvojici a kde okouzlila mužskou část publika. Asi proto, že jsem byl její poslední milenec, dala mě ty vlasové propriety do úschovy. Pak se na ně zapomnělo a já je mám dodnes, po 45 letech, vracet. Už to asi nestihnu.

O Nadě kolovaly různé nepodložené zvěsti, jež rády posílaly dál neúspěšné sokyně i zhrzení pánové, kteří měli zájem o její milostnou přízeň a neuspěli. Velice známá byla zlá „květináčová událost", o které psát by bylo ne-příhodné a zahanbující. Někteří tvrdili, že stoprocentně znají tu příhodu a neváhali zvednout prsty k přísaze, že to tak bylo a nejinak.

Krásným ženám se neodpouští. A tak žila v tom svém světě nedotčena urážkami a závistí, aby nám všem zanedlouho ukázala, že je pro ni svět Jaroměře už malý a že k odchodu byla donucena jen svým velkým talentem a nevšedností. Zdeněk Hovorka podrobnosti...>>>

>>> Naďa Urbánková v pořadu Mr.GS ( 7.4.2009 )
>>> Naďa Urbánková a Bokomara ( 10.10.2007 )
>>> Naďa Urbánková v Souboji hitů na ČT ( 4.10.2007 )
>>> Osudová žena ( 27/08/07 )
>>> Tři Nadini muži ( 27/08/07 )
>>> Chybí mi živý člověk ( 27/08/07 )
>>> Už žádné akční filmy ( 27/08/07 )
>>> Osudoví muži Naďi Urbánkové ( 27/08/07 )
>>> Nechci žádný návrat ( 27/08/07 )
>>> Vždycky jsem toužila účinkovat v muzikálu ( 27/08/07 )


novinky

koncerty
biografie
hudba
foto
video
články
kontakt
Koncerty zajišťuje:

Luboš JAVŮREK
Tel.: (+420) 544 222 073
Tel.: (+420) 603 818 661
bokomara@volny.cz

Úvodní strana
 


9/02/11
Autogramiáda
Ve středu 23.2.2011 v prodejně KNIHY DOBROVSKÝ v Brně na Joštově ulici 6 proběhne autogramiáda Naďi Urbánkové u p ...Více>

 
sofaland
 

 
2007 - 2011 All rights reserved Grafik-Art.cz

     
TOPlist